Scania Euro 5 Motorlu Araçlar Türkiye Yollarında

HABER BÜLTENİ

19 Ağustos 2011 Cuma 14:13

Scania Euro 5 Motorlu Araçlar Türkiye Yollarında

2012 model G-serisi çekici ve kamyonlarını Ağustos ayında müşterilerine tanıtmaya başlayan Scania, zengin donanımları ile ön plana çıkıyor. Yurtiçi ve uluslararası taşımacılık faaliyetleri için üretilen G-serisi, Scania’nın yüzyılı aşkın tecrübesi ile müşteri ihtiyaçları gözönünde bulundurularak sektöre sunulmuş bir ürün olarak dikkat çekiyor. 

Geniş iç hacmi ve yıllardır standart olarak sunulan dört noktadan havalı kabin süspansiyonu ile sürücüsüne dinamik ve konforlu bir sürüş keyfi sunan G-serisi, her türlü taşımacılık faaliyetine yönelik ihtiyaca cevap verecek güç seçeneklerine sahip Euro 5 motoru ile tüm zorlukların üstesinden kolayca geliyor ve yıllardır sağladığı düşük yakıt tüketimi ile sahibine büyük avantaj sağlıyor.

G-serisinde yardımcı fren sistemi retarder standart olarak sunuluyor.Sürücünün seyahat süresince sürüş performansını ölçümleyebileceği şekilde tasarlanan ekonomik ve doğru araç kullanmak üzere kendi ile yarışabileceği “sürücü destek sistemi” de ayrıca standart olarak yer alıyor.

G-serisi araçlarda sürücü gösterge panelinde, sürücünün standart bilgilerin dışında görmek istediği parametre ekrana çağırılabilmektedir.Yol bilgisayarı sisteminde Türkçe seçeneği, direksiyondan kontrollü Scania retarder, rampada kalkış desteği “Hillhold” ön plana çıkan özellikler arasında yer alıyor.

Türkiye de yaygın servis ağı ve Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye’de temsil edilen Scania, müşteri odaklı AR-GE çalışmaları ile nakliyecilerin güncel sorunlarına çözüm aramakta, üretimini gerçekleştirdiği araçlar ile müşterilerine üstün rekabet gücü ile birlikte pratik çözümler de sunmaktadır.